IP Kamera Sistemleri, gerekli olan noktaların güvenliği ya da farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantısından yararlanılarak gerek kablolu, gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan gelişmiş bir kamera teknolojisidir. IP kamera sistemleri, kartlar, kayıt cihazları gibi ekstra aparatlar gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. IP Güvenlik Kamerası, görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak her yerden bilgisayar, laptop, cep telefonu ve PDA’dan rahatlıkla izleyebilme imkanı sunmaktadır. IP Kamera Sistemleri, internet sistemine bağlı olarak çalışan sistemlerin arasında gelmektedir. Bu teknolojiler, görüntü ve sesin internet üzerinden çok daha rahatlıkla transfer edebilme özelliğine sahiptir.

    Ayrıca son derece yaygındır. Yaygın olmasının nedenlerinden birisi eskiden daha fazla para ödenen ADSL, SHDLS, Metro Ethernet gibi yüksek hızlı genişband bağlantı teknolojilerinin hızla yaygınlaşması sayesinde ucuzlamasıdır. Ayrıca bu sistemlerin hızları da artmıştır. Bu doğrultuda CCTV üreticileri, satıcı ve dağıtıcıları da bu gelişmelere ayak uydurmuş ve bu sistemler seçim olmaktan kalkarak zorunluluk haline gelmiştir. IP Kamera Sistemi wireless kablosuz kullanma imkanına sahiptir. DVR kart yada DVR server gerekmemektedir.

    Fiber kablo kullanma olasılığı ile görüntü taşıma kapasitesi CAT-5 kablo ile maksimum 100 metre iken, 11 km’ye rahatlıkla çıkabilmektedir. IP Kamera kurulumu son derece kolaydır. Örneğin 10 kameralık sistem, altyapı çalışmasından sonra 10 dakika içinde kolaylıkla kurulabilmektedir.

Ücretsiz Demo