E-Ticaret Siteleri için SEO mu Adwords mu?

E-Ticaret sitesi açmak isteyenlerin veya hazırdan var olan kişilerin en büyük korku duyduğu reklam ve tanıtım konusudur. Bir e-ticaret siteniz var, arama motorlarında görünür olmadığınızda hedeflediğiniz satışları yapmanız bir hayli zordur. Bu yüzden reklam vererek veya arama motorları optimizasyonu yaparak sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Birçok kişi bu konu hakkında ne yapacağını bilmiyor ve hangisini seçeceği konusunda kararsız.

E-ticaret siteleri için SEO

Gün geçtikçe rekabeti artan bu sektörde, her gün yeni birileri yatırımlar yaparak bir yerlere gelmeyi hedeflemektedir. Aslında SEO konusunda eski internet sitesi sahipleri daha avantajlıdır. Arama motorları zaten uzun zamandır sizin sitenizi tanıdığı için arama motorları optimizasyonu için yapacağınız çalışmalara yanıt verme süresi daha kısa olacaktır.

  • SEO’yu gözünüzde büyütmeyin

Eski zamanlara göre, özellikle Google arama motorunun yaptığı yeniliklere göre kullanıcı odaklı olmak sizi üst sıralara çıkarmaya yeterli oluyor. Bu yüzden aslında arama motoru optimizasyonu işlemlerini gözünüzde büyütmeye gerek yok tamamen kullanıcı odaklı yapacağınız çalışmalarda olumlu sonuçlar alabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Birçok internet sitesi ve forum sitelerinde bulunan 15 – 20 TL’ye olan SEO paketlerini kullanmanızı şiddetle tavsiye etmiyoruz. Bu şekilde paketli satış yapılan çalışmalar yüzlerce kişiye sağlanmaktadır. Bu yüzden siteniz için olumsuz sonuçlara hatta ceza almasına bile neden olabilir.

  • Sosyal medyayı sık sık kullanın

Eğer ki yeni bir e-ticaret sitesi açtıysanız, sitenizi hedef kitlenize tanıtmak ve ziyaretçi çekmek için sosyal medya platformlarını kullanmanız sizin için çok yararlı olacaktır. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden gelen ziyaretçinin arama motorları gözünde değeri oldukça yüksektir. Bu yüzden sektörünüze uygun sosyal medya hesabını kullanmanız olumlu sonuçlara yol açacaktır.

E-ticaret siteleri için Adwords

Adwords, Google tarafından internet sitesi sahiplerine sunulmuş olan reklam aracıdır. Google Adwords kullanarak belirlediğiniz ücret karşılığı arama sonuçlarında, Youtube videolarında ve reklam alan birçok internet sitesinde görsel veya metin olarak reklamlarınız gösterilmektedir.

Bu noktada maliyet açısından SEO ilk zamanlar da çok maliyetli gibi gözükse de uzun soluklu projeleriniz için çok daha sağlıklı olacaktır. Belirli süre profesyonel seo ajansları ile çalıştığınızda sizleri üst sıralara çıkartmaktadırlar. Arama sonuçlarında ilk sıralarda olduğunuzda herhangi bir bedel ödemezsiniz, bu yüzden sizin için çok daha avantajlıdır.

Bu yüzden sektörde her geçen gün yenisi ekleniyor. Bu yüzden gün geçmeden hemen seo çalışmalarına başlayabilir ve arama sonuçlarında yer edinebilirsiniz. Seo konusunda detaylı bilgileri internet sitemizde detaylı olarak bulabilir ve e-ticaret siteleri için seo nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Analiz Formu